09.12.2017 r. Szkolenie: „Praktyczne przygotowanie nowego sprawozdania finansowego za 2017r.”

Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych prowadzących działalność odpłatną lub gospodarczą, zarejestrowanych na terenie jednego z powiatu: poddębicki, łęczycki, kutnowski, łowicki, zgierski, brzeziński, skierniewicki oraz m.Skierniewice na bezpłatne szkolenie:
„PRAKTYCZNE PRZYGOTOWANIE NOWEGO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO ZA 2017R”
Szkolenie odbędzie się w Łodzi
W dniu 09 grudnia 2017 r.
Godzina 9.00 – 16.00
W ramach szkolenia przedstawiona zostanie niezbędna wiedza, ułatwiająca przygotowanie nowego sprawozdania finansowego w 2017r. w organizacjach pozarządowych, z uwzględnieniem modyfikacji planu kont.
Na szkoleniu omówione zostaną najważniejsze zmiany w rachunkowości organizacji pozarządowych, w tym istota tworzenia rachunku zysków i strat, bilansu oraz innych dokumentów. Szkolenie będzie wprowadzało uczestników w temat źródeł finansowania i ich ujęcia w nowym sprawozdaniu finansowym.
Program szkolenia:
Rachunkowość organizacji pozarządowych.
Rachunkowe wyodrębnienie działalności statutowej i gospodarczej.
Różnice pomiędzy działalnością nieodpłatną, odpłatną i gospodarczą.
Ustalenie przychodów, kosztów i wyniku finansowego na działalności nieodpłatnej, odpłatanej i gospodarczej – wyodrębnienie niezbędne do stworzenia nowego sprawozdania finansowego
Sprawozdanie finansowe za 2017r.
Zasady przygotowania sprawozdania finansowego na bazie załącznika nr 6 do ustawy o rachunkowości.
Brak możliwości sporządzenia sprawozdania finansowego dla mikro jednostek w rozumieniu ustawy o rachunkowości.
Modyfikacja treści rachunku zysków i strat na podstawie załącznika nr 6, uwzględniającego przychody, koszty i wynik finansowy na działalności statutowej i gospodarczej.
Sporządzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego w świetle obowiązujących przepisów.
Sprawozdanie finansowe a rozliczenie z fiskusem.
Prowadząca: Justyna Bartosiewicz
Absolwentka studiów magisterskich z zakresu finansów publicznych i podatków, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowość, a następnie z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Skończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2015 roku ukończyła studia podyplomowe „Menager Ekonomii Społecznej”. W 2017 roku rozpoczęła studia podyplomowe w obszarze „Profesjonalnego coachingu”.
Justyna Bartosiewicz, jako ekspert w zakresie oceny projektów EFS POWER, posiada certyfikaty Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju potwierdzający zakończenie szkoleń i zdanie egzaminu w obszarze kwalifikowalności wydatków oraz wytycznych w zakresie trybów wyborów projektów na lata 2014 – 2020.
Autorka publikacji poświęconych tematyce aspektów prawnych, rachunkowych i podatkowych oraz dotyczących podmiotów ekonomii społecznej i pomocy publicznej.
Trener, wykładowca i doradca.
Jest prezesem dwóch spółek oraz Fundacji, posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów (certyfikat nr 56325/2012), zajmuje się przede wszystkim rachunkową i podatkową obsługą podmiotów ekonomii społecznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach oraz w Urzędzie Miasta Katowice,. Pełniła również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
Wszystkim uczestnikom zapewniamy:
- Serwis kawowy
- Catering
- Zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu
- Materiały szkoleniowe
- Indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza szkoleniowego, przesłanie go w terminie do dnia 05.12.2017 do godz. 16:00 na adres mailowy: aklos@wsparciespoleczne.pl lub dostarczenie w formie papierowej do biura projektu: Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „ Ja – Ty – My” 90-558 Łódź, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73
Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Pani Agata Kłos – animatorka lokalna, pod numerem telefonu 510 048 638 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej aklos@wsparciespoleczne.pl
Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „OWES – wsparcie ekonomii społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania IX.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.